Snídaně s Františkem Palackým 9:30 – 11:30

Přijďte zažít netradiční snídani na půdě Gymnázia Františka Palackého. Myslíme tím na opravdové půdě blíže ke hvězdám. Snídaně je pro omezený počet účastníků, proto se prosím hlaste na iva@zazitvalmezjinak.cz (jména účastníků). Vstupenkou je něco dobrého k snědku, čím můžete pohostit ostatní.

Workshopy

Jóga smíchu: Přijďte se zasmát. Bránice vám otevře Lucie Bezděková Lauermanová – učitelka jógy smíchu, smícholožka.
–  www.culik.cz –

Lekce solo Charlestonu: Pojďte se rozhoupat do rytmu swingové hudby a naučit se jednoduchou choreografii. Zaručeně při tom zapomenete na všechny chmury.
–  www.facebook.com/ValmezSwing –

Jogínské zastavení se – meditace, dechová cvičení a relaxace napojení na kosmos (v nás). Zastavte se s Janou Long, certifikovanou lektorkou Kundaliny jógy, cestovatelkou, mámou, skvělou ženou.
–  www.yogijana.com –

Program hvězdárny

1. Komentované prohlídky vybraných objektů hvězdárny (Prohlídky začínají v 15:00, 17:00, 19:00 hod., sraz zájemců o prohlídky před vchodem do hlavní budovy hvězdárny.)

2. Program na téma „Sluneční soustava“ (Program začíná v 16:00 hod., sraz zájemců o program u venkovního modelu sluneční soustavy vedle jezírka.)

3. „Z Valmezu na Orbitu“ (Průběžné povídání o letech do vesmíru a o počasí kolem nás)

4. Večerní pozorování od 21:00 hod. (Měsíc v první čtvrti, Saturn a Jupiter)

Zajímavosti

Vrtule – na naší akci nebude ani letos chybět spousta her a radovánek pro malé i velké pod taktovkou valmezské Vrtule

Největší postel v České republice – a když se přejíte, budete si chtít hodit šlofíčka či poslechnout předčítání knih a pohádek, přijďte se natáhnout na postel. Určitě ji v areálu nepřehlídnete

Úryvky z představení Malý princ – pojďte ze zasnít, zamyslet, přiblížit hvězdám se žáky ZUŠ Alfréda Radoka a D-Company ve zpracování Denisy Varga Vašíčkové podle originálu od Antoine de Saint-Exupéry

Raznice – aneb dones si na památku na akci minci

Kosmický fotokoutek