Noclehárna

Zajímá vás, jak vypadá noclehárna pro lidi, kteří se ocitnou bez přístřeší? Co vše nabízí? Prohlídky probíhají v 15:00,16:00 a 17:00. Délka prohlídky je cca 30 min. Noclehárnu najdete v uličce za budovou mlékáren, za obchůdkem Kompoot.

Kompoot – prostě jiný obchod.

Od 14:00 do 18:00 pro vás bude otevřený obchůdek Kompoot pod záštitou Charity, který dává druhou šanci věcem. Třeba tam ulovíte i něco na výrobu oblečení dle vašeho gusta v rámci dílničky s ZUŠ B-Art, o.p.s – kde si budete moci osvěžit své oblečení či boty barvami.

Workshopy

Valouny – improvizační divadlo z Valmezu, 14:30 a 16:00

Přijďte si vyzkoušet improvizaci. Valouny chystají 2 bloky, ve kterých se dotknete improvizačních her, rytmu, spojíte se hudbou i svým tělem.

Sebeobrana pro ženy 17:30 a 18:30

Věříme, že se na ulici nebudete potřebovat bránit, ale kdo je připraven, není překvapen. Pojďte si poslechnout, co dělat, když na vás někdo zaútočí a vyzkoušet si základní obranné pozice.

Jízda na in-line bruslích 16:00

Pojďte načerpat tipy a triky, jak si užít jízdu na inlinech. Pokud máte svoji výbavu, přiberte si ji s sebou a pokud nemáte, či se vám ji nechce nosit, půjčíme vám ji.

Aerial Cabaret, 14:00 – 17:00

Přijďte si vyzkoušet zavěsit se na šálu či pozorovat dění z obruče.

Pole Dance, 18:00

Věděli jste, že Valmez válí i na poli Pole dance a má na kontě několik ocenění z mistrovství ČR a dalších soutěží? Přijďte se v 18:00 podívat na vystoupení lektorky Nely Liškové a využít příležitosti si tanec na tyči, či tomu připomínající pohyby:), vyzkoušet!

První pomoc, 14:00 – 20:00

Jak se zachovat, když najdete člověka v bezvědomí, jak na umělé dýchání a co třeba resuscitace s defibrilátorem? Přijďte si to vyzkoušet a zeptat se, na co potřebujete.

Panelová diskuze – 16:00 – 17:00 a 18:00 – 19:00

Přijďte si poslechnout diskuzi lidí, kteří k životu na ulici mají opravdu blízko a zeptat se na to, co vás zajímá. Na koho se můžete těšit?

Jaroslav Došek – vedoucí terénní služby Domino

Food not Bombs – rozdávají teplé vegetariánské jídlo z vyřazených potravin komukoliv bez rozdílu


Boris Olenočin – muž, kterému osobní zkušenost ze života na ulici pomohla najít životní poslání

Tanec

Jaké jsou na 4. ročníku Zažít Valmez jinak příležitosti k tanci? Věříme, že pestré. Vyzkoušet můžete street dance, silent disco a samozřejmě taneční kreace u hudební stage jsou více než vítány.

Ohňová Show – 22:00 pod nadjezdem

Oheň skrývá překrásné příběhy. Když pohlédnete do plamene svíčky, třeba je tam sami najdete. A pokud ne? Je tady Ohnivé divadlo Falcon, aby vám pomohlo si k nim najít cestu.

Radovánky, které ocení nejen děti

  • Vrtule – na naší akci nebude ani letos chybět spousta her a radovánek pro malé i velké pod taktovkou valmezské Vrtule


  • Největší postel v České republice – a když se přejíte, budete si chtít hodit šlofíčka či poslechnout předčítání knih a pohádek, přijďte se natáhnout na postel. Určitě ji v areálu nepřehlédnete.


  • Raznice – aneb dones si na památku na akci minci


  • Fotobudka – úsměv, vyletí ptáček  • ZUŠ B-Art, o.p.s – osvěž své oblečení či boty barvami – jak na to, vám ukážeme v naší dílničce. Děkujeme tímto ZUŠ B-Art, o.p.s za jejich významnou účast na tomto dni.Zajímavosti

  • Nástěnka dobra – pokud chcete páchat dobro, nástěnka vám může pomoci zjistit, kde je vaší pomoci potřeba.

  • Veřejná lednice – aneb vezměte si potraviny, které už jinde neupotřebí a vám mohou udělat radost či utišit žaludek.